MyRadioOnline.ro

Recordul este deținut de Colegiul Național “Mihai Viteazul” care a avut nu mai puțin de cinci șefi de promoție, toți cu media anilor de liceu 10 și colegi în aceeași

clasă.

„Calitatea învățământului ploieștean, dăruirea și profesionalismul dascălilor din unitățile de învățământ preuniversitar din orașul nostru sunt binecunoscute. Dovadă sunt premiile și recunoașterile pe care elevii noștri le-au obținut în competițiile naționale și internaționale, la diferite discipline de învățământ, precum și rezultatele de excepție dobândite la concursurile organizate pentru accederea în învățământul liceal sau la examenele de bacalaureat. Îi felicităm pentru performanța de a fi cei mai buni elevi ai școlilor unde au studiat! Felicităm, deopotrivă, cadrele didactice care i-au pregătit, făcând posibilă această adevărată performanță și, nu în ultimul rând, părinții, fără a căror susținere și grijă permanentă, copiii nu ar fi urcat pe cea mai înaltă treaptă a reușitei”, au transmis reprezentanții primăriei Ploiești, la prezentarea listei complete a celor desemnați șefi de promoție, în 2021, în liceele din municipiu:

C. N. “Mihai Viteazul”: Canțăr-Gogitidtze David Nicholas, Drăgan Andrei, Merlă Antonio Ștefan, Micloiu Diana-Cristiana, Nițu Vlad Petru

C. N. “I. L. Caragiale”: Avram Rareș Ștefan

C. N. “Nichita Stănescu”: Șindrilaru Cătălina Maria

C. N. “Al. I. Cuza”: Dumitru Teodora Maria

Colegiul de Artă “Carmen Sylva”: Toader Andra

C. N. Pedagogic “Regina Maria”: Ilie Alexandra Ioana

Colegiul Economic “Virgil Madgearu”: Alexandru Florentin

Colegiul “Spiru Haret”: Cordoși Diana Elena

Liceul Tehnologic “Anghel Saligny”: Popa Nicoleta Marilena

Liceul Tehnologic Administrativ și Servicii “Victor Slăvescu”: Bădescu Alexandra Ioana Elena

Liceul Tehnologic “Lazăr Edeleanu”: Popescu Andreea

Liceul Tehnologic “Elie Radu”: Niță Mădălina Maria

Liceul Tehnologic Servicii “Sf. Apostol Andrei”: Nițu Nicoleta Claudia

Liceul Tehnologic “Toma Socolescu”: Sima Alexandru Cristian

Liceul Tehnologic “1 Mai”: Tudor Ionuț

Liceul Tehnologic Transporturi: Stanciu Samuel

 

Image
Image
Image

Articol preluat de pe:http://www.telegrama.ro

https://www.telegrama.ro/social/educatie/cine-sunt-cei-20-de-absolven%C8%9Bi-desemna%C8%9Bi-%C8%99efi-de-promo%C8%9Bie%2C-%C3%AEn-2021%2C-%C3%AEn-liceele-din-ploie%C8%99ti.html

Most Read