MyRadioOnline.ro

CSO Plopeni a căutat surpriza în fiefului liderului detașat al seriei.

Cel mai așteptat joc al campionatului pentru CSO Plopeni i-a găsit pe jucătorii antrenați de Iulius Mărgărit pe terenul

liderului detașat al seriei, Corona Brașov. Cu biletele de baraj în buzunar de câteva etape, după un parcurs fără niciun eșec, brașovenii examinau o trupă prahoveană care și-a depășit condiția la revenirea în cel de al treilea eșalon competițional Trupa antrenată de Iulius Mărgărit a fost foarte aproape de a repeta rezultatul bun din tur, 1-1. Nu a fost de acord, pe final de meci, tocmai ploieșteanul Iulian DRĂGOI (83) care a marcat, la o neatenție a apărării imediate plopenare, punctul victorios. CSO Plopeni a arătat bine, cu precădere în prima repriză, dar a cedat, treptat, teren până la victoria la limită a formației care a dominat copios seria. Mărgărit a început partida în formula Al. Radu-Mușea, B. Minea, Dunca, Chejnoiu-And. Rusu, Butufei-C. Vlad, M. Duricu, Simionescu- And. Ciobanu, cu  Ricardo Ioan, Trică și Horia Nicolae intrați pe parcursul jocului.